اخبار
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها در خراسان رضوی دانشگاه پیام نور مجموعه ویژه ای در آموزش عالی است/ لزوم ایجاد تحول در دانشگاه ها رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: معدل های دانشجویان دانشگاه پیام نور نسبت به دیگر دانشجویان  واقعی تر است.
به گزارش روابط عمومی، حجت السلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های کشوردر نشست با هیات رئیسه و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای پیام نور کشورکه در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به این که دانشگاه پیام نور مجموعه ویژه ای در آموزش عالی است، اظهار داشت: دانشگاه پیام نور بعد از کرونا ویژگی بیشتری پیدا کرد و با توجه به تغییر شکل زندگی با درهم آمیختگی فضای مجازی و حقیقی همراه بود.
وی با اشاره به جایگاه آموزش مجازی در دانشگاه ها افزود: دوران پسا کرونا، دورانی است که با فضای مجازی و آموزش مجازی عجین شده است و بستر آموزش های الکترونیکی برای برگزاری دوره های آموزشی استفاده خواهد شد.
حجت السلام والمسلمین رستمی بیان کرد: دانشگاه پیام نور پایه گذار آموزش از راه دور بود به شکلی که در زمان پایه گذاری دانشگاه فضای مجازی به رشد کنونی نرسیده بود و بنا داشت آموزش را به کسانی که دسترسی به فضای کلاس و استاددو ساختار فیزیکی ندارند، فراهم سازد.
وی یادآور شد: امروز دانشگاه پیام نور فرصت علم آموزی را برای تمام افرادی که دسترسی به امکانات آموزشی را ندارند، فراهم ساخته و در این راه موفق است.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان دانشگاه پیام نور فضای چانه زنی با استاد را ندارند بیان کرد: پذیرش دانش آموختگان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی دیگر دانشگاه ها نشان دهنده کیفیت علمی و آموزشی در دانشگاه پیام نور است.
وی بر لزوم ایجاد تحول در فضاهای دانشگاهی تاکید کرد و گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری، برای برون رفت از چالش های موجود کشور، تنها راه حل ایجاد تحول است.رئیس دانشگاه پیام نور: تحول در علوم انسانی در اولویت برنامه هاست


دکتر ابراهیم تقی زاده با عنوان اینکه تحول در علوم انسانی و بازنگری درمنابع درسی در اولویت برنامه های دانشگاه است، افزود: ۶۲ درصد اساتید دانشگاه پیام نور در علوم انسانی، ۲۱ درصد علوم‌پایه و ۱۷ درصد در رشته های فنی و مهندسی هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور ظرفیت بسیار بالایی در حوزه علوم انسانی دارد که باید از این ظرفیت برای ارائه بهترین خدمات آموزشی و پژوهشی در راستای رفع چالش های کشور استفاده کند.
وی یادآور شد: باید در متون علوم انسانی دانشگاه بازنگری داشته باشیم تا بیش از پیش بر اساس محتوای اسلامی و به روز شده باشند.
وی افزود: رسالت اصلی ما آموزش بوده ولی هر اقدامی که بتواند اساتید را پویا کند و در جهت ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشگاه موثر باشد، در صدر برنامه ها قرار می گیرد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر