اخبار
قران و عترت اخ4
با حضور معاون وزیر و معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه پیام نور کل کشور در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی اختتامیه مسابقات سراسری قرآن و عترت
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور با حضور جمعی از مسئولان ۲۴ مهرماه به میزبانی دانشگاه پیام نور خراسان رضوی برگزار شد.
در آغاز این مراسم فلاح تبسم‌چهره، نفر اول رشته قرائت در این جشنواره قرآنی از استان گیلان به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید پرداخت.
در ادامه مراسم محمدعلی داوریار، رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی و دبیر اجرایی جشنواره بیان کرد: مفتخریم که امروز در کنار مضجع نورانی امام مهربانی ها و در سالی که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است میزبان نخبگان قرآنی دانشگاه پیام نور سراسر کشور باشیم.
وی در رابطه با بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور گفت: بیش از 7613 نفر از مرحله مقدماتی تا کشوری در سه بخش شفاهی، کتبی و هنری با یکدیگر به رقابت پرداختند که امروز 91 نفر از این عزیزان به عنوان نفرات برتر بخش های مختلف معرفی و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت هرچند که به زعم ما همه کسانیکه گام در مسیر قرآن و عترت می گذارند پیروز و عاقبت بخیرند.
داوریار ضمن تشکر از زحمات داوران بخش های مختلف ادامه داد: جا دارد از زحمات ریاست عالیه دانشگاه دکتر رستمی ابوسعیدی و همراهی هیات رئیسه پرتلاش که در کنار همکاران خدوم معاونت فرهنگی دانشجویی، بستر برگزاری این مسابقات را فراهم کردند تشکر ویژه نماییم.
همچنین در ادامه مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور کشور گروه تواشیح فدک‌الزهرا(س) هنرنمایی کرد و سپس حجت الاسلام دکتر محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه قرآن به دو منظور در قلب ما نازل شده است، تشریح کرد: قرآن ابتدا به منظور تدبر در آیات آن نازل شده است.
وی با بیان اینکه در سوره‌های مختلف به تدبر در آیات امر شده است، عنوان کرد: قرائت همراه با تدبر، ترتیل نامیده می‌شود و صاحبان خرد باید آیات را با تدبر تلاوت کنند.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دو وزارت‌خانه علوم و آموزش‌وپرورش در حوزه قرآن ارتباط تنگاتنگی دارد و تا به حال فعالیت‌های قرآنی خوبی را با همکاری یکدیگر انجام داده‌ایم که امید است گامی در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه باشد.
در اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر کشور حمید شاکرنژاد، قاری بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت آیاتی از سوره قصص پرداخت. 
همچنین دکتر کریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور در پایان این مراسم ابراز کرد: ۵۰۰ مرکز قرآنی در دانشگاه های پیام نورسراسر کشور ایجاد شده است که در ترویج فرهنگ قرآنی موفق بوده‌اند و ظرفیت‌های ویژه‌ای برای آینده دارند.
وی افزود: دانشگاه پیام نور با ۷۰۰ هزار دانشجو در سطح کشور بزرگترین دانشگاه دولتی ایران است که فعالیت های فرهنگی خصوصا در زمینه قرانی از اهم ماموریت های این دانشگاه است.
دکتر نجفی افزود: در جهت تعمیق فرهنگ قرانی درس حفظ جز سی قران کریم در دانشگاه پیام نور بدون پرداخت شهریه و با تاثیر مثبت در معدل برگزار می شود.
وی با تشکر از زحمات دکتر داوریار رییس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی بیش از ۱۰۰ دانشجوی حافظ قران کریم مشغول به تحصیلند و بر اساس ارزیابی ها در دوره مدیریت جدید این استان، فعالیت های فرهنگی در سال ۹۵. نسبت به سال ۹۴ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.
نجفی افزود: برگزاری کنگره دانشجویان شهید مدافع حرم، همایش ملی عفاف و حجاب، همایش ملی نماز ولایت بخشی از اقدامات فرهنگی دانشگاه پیام نور و استان بوده است.
گفتنی است، در پایان مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های پیام نور سراسر از نفرات برگزیده هر استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
یادآور می‌شود، در این مراسم حجت‌الاسلام دکتر محمد رضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکترسیدجواد حسینی، معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، دکترکریم نجفی‌برزگر، معاون فرهنگی _ دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور، مدیران فرهنگی استانی دانشگاه پیام نور و همچنین جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ